Метки

Державній міграційній службі України, вул. Володимирська, 9, м. Київ, 01001
Голові ДМСУ
СОКОЛЮКУ М. Ю.

Голові ДМСУ в _______________________ області.

_____________________________________________________________.

гр.___________________________________________________________________

Повна адреса. ________________________________________________________________

______________________________________________________________________

ЗАЯВА

Я, громадянин(ка) України звертаюся із вимогою щодо реалізації мого законного права (або права моєї дитини, законним представником якої я виступаю) на отримання паспорта громадянина України у вигляді книжечки зразка 1993 р. на ім’я (ПІБ, дата народження) ________________________________________________________________

Справа полягає у тому, що через те, що Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова №302 (від 25.03.2015р.) «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України» з 11.01.2016р. ДМСУ розпочала здійснювати оформлення та видачу внутрішніх паспортів громадян України у вигляді пластикової картки типу ID-1 з відповідними характеристиками, які описані у вказаній вище постанові. Ситуацію загострює прийняття КМУ Постанови №745 (від 26.10.2016), згідно з якою п.2 та 3 Постанови №302 викладені в іншій редакції, які ще більше звузили обсяг прав і свобод громадян.

Як видно зі ст. 16 Закону про ЄДДР у редакції від 20.11.2012 № 5492 VI було гарантовано право осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації до безконтактного електронного носія, що імплантований у відповідний бланк документа, на відмову від отримання такого документа або від внесення інформації до безконтактного електронного носія. Таке право є непорушним, та не може бути скасовано відповідно до ст. 22 Конституції України, де зокрема зазначено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Тому, на підставі права, гарантованого ст. 16 Закону про ЄДДР у редакції від 20.11.2012 № 5492 VI громадянин за релігійними переконаннями має право отримати паспорт громадянина України без електронного носія.
Оскільки чинна редакція Закону про ЄДДР не передбачає альтернативи паспортам з безконтактним електронним носієм, оформленого без застосування засобів ЕДДР, які включають відцифровування образу обличчя, та обов’язкового присвоєння УНЗР, цифровий підпис а, отже, не може забезпечити реалізацію такого права, це право має реалізовуватися у інший законний спосіб, який визначає порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі книжечки оформленого без застосування засобів ЕДДР, які включають відцифровуку образу обличчя, та обов’язкового присвоєння УНЗР, цифровий підпис.
Неприйнятними є положення, Закону про ЄДДР, щодо встановлення реєстру, за яким мають обліковуватися громадяни України, при цьому, формується і присвоюється унікальний номер запису в реєстрі (УНЗР) на основі персональних даних громадянина. Зазначимо, що дана процедура повністю аналогічна процедурі формування товарного штрих-коду, що носить відвертий аморальний і блюзнірський характер. А сам факт присвоєння людині номера носить ознаки протиправності оскільки суперечить висновкам Нюрнберзького трибуналу 1946 р. що ратифікований Україною, більш того — паплюжить честь і гідність громадянина України. У документах ICAO Doc9303 на основі яких, було розроблено законодавство України у сфері видачі ID-паспортів чітко сказано про те, що номер присвоюється саме по відношенню до особи і носить визначення «Personal number», що в українській інтерпретації відповідає номеру УНЗР з усіма відповідними характеристиками. При цьому, жоден закон України не дозволяє присвоювати будь-які ідентифікатори своїм громадянам.
За свідченнями вчених-експертів з 5 інститутів України будь-який ідентифікатор особи (в даному випадку УНЗР) заміняє ім’я людини, є єдиним, неповторним та за сутністю довічним (детально: http://www.pochaev.org.ua/?pid=1437).
Слід взяти до уваги, що, громадяни України відповідно до ст. 32 Конституції, Ст. 11 п.2 Закону України «Про інформацію», Пункт 5 частини 2 ст. 8, Частина 6 ст. 6 Закон України «Про захист персональних даних», мають право на відмову від обробки їх даних в інформаційно-телекомунікаційній системі, якою є ЄДДР та, відповідно, право на відмову від УНЗР, як невід’ємної частини ЄДДР.
Враховуючи вищевикладене, заявляю, що категорично відмовляюся від оформлення паспорта типу ID, від присвоєння по відношенню до моєї особи УНЗР, від надання згоди на обробку і зберігання персональних даних в ЄДДР, від зняття моїх біометричних даних оскільки це суперечить низці міжнародних законів і законів України, моїм власним переконанням які ґрунтуються на висновках вчених-експертів з 5 інститутів України, суперечить релігійним переконанням вірян УПЦ, а саме — православному віровченню, яке я сповідую.
Більш того, заявляю, що процедура отримання ID паспорту передбачає дії, що ображають мої релігійні почуття, які захищені законодавством Держави.
Заявляю про вимогу реалізації мого законного права на отримання паспорта громадянина України у вигляді книжечки зразка 1993 р згідно чинного законодавства.
Доводжу до Вашого відома, що у разі Вашої відмови щодо забезпечення реалізації моїх законних прав, буду вимушений(а) відстоювати свої інтереси у адміністративному суді.
У відповідності до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» №393/96 від 02.10.1996р. відповідь на дану заяву прошу надіслати письмово за вищевказаною адресою у строк визначений даним Законом.

З метою уникнення непорозумінь квитанцію про відправлення відповіді прохання зберігати.

Реклама