Метки

, ,

С вступлением в силу с 07.06.19 Постановления КМУ 398 от 03.04.2019, которым предписывается территориальным подразделениям Миграционной службы выдавать старые бумажные паспорта образца 1994 года, по решению судов, количество обращений в суды увеличилось в разы. Но здесь, как всегда, есть и обратная сторона — последнее время письма (якобы отказы) МС по всей Украине, пишутся, как под копирку — перечисляются нормы законодательства, согласно их закона 5492 о ЕГДР, а потом, справочно, сообщают, что согласно Постановления 398, паспорта-книжечки образца 1994 года выдаются органами МСУ по решению судов. И советуют, за решением вопроса обратиться в суд.
Какой подвох содержится в таких ответах Миграционной службы? — нет прямого отказа в выдаче паспорта, и потому на суд идти с таким ответом нельзя. Нужно писать повторное заявление. Опять затягивается время, не все имеют адвокатов, чтобы вовремя это понять, — в общем, волокита, мастерски устроенная, как всегда…
Постановление 398 от 03.04.2019г. — хорошее, вроде, постановление, и паспорта начали выдавать, но опять же, — только через суды, что не каждый может себе позволить, и игнорируя Решение Большой Палаты Верховного суда, обязательное к исполнению всеми участниками процесса, значит и МСУ.
Ведь в соответствии со ст.129-1 Конституции Украины, ст.14 Кодекса административного судопроизводства Украины суд принимает решение именем Украины. Судебное решение является обязательным к выполнению.
Согласно частям 21-22 статьи 4 Кодекса административного судопроизводства Украины образцовое решение Большой Палаты Верховного Суда является обязательным к выполнению Государственной миграционной службой Украины как субъектом властных полномочий (ее отделенными структурными подразделениями), и распространяется на всех, кто заявляет аналогичные требования в аналогичных отношениях, которые регулируются одними нормами права.

Теперь перейду на ответы на, наиболее часто всречающиеся, вопросы.

 1. Прошу помощи, ребенку в июле 16 лет,  подскажите с чего начать
чтобы получить паспорт книжечку старого образца.

Начать нужно с подачи зачвления в Вашу районную Миграционную службу. Образец заявления см.https://nasledie77.wordpress.com/2019/05/24/заява-про-отримання-паспорту-книжечк-2/#more-16968
Есть еще одно очень хорошее заявление, можно воспользоваться и им. См.https://nasledie77.wordpress.com/2019/06/24/заява-про-отримання-паспорту-книжечк-3/#more-17197
Подаем лично, в двух экземплярах, чтобы один экземпляр заявления с датой приема, подписью принявшего и печатью оставить себе, — это будет первый документ для суда, — и дожидаемся их письменного отказа, чтобы подать иск в суд. Отказ должен быть конкретный, с ссылками на законодательство, чтобы суду было что рассматривать. Если приходит ответ, вроде такого, как приходил не так давно: «нет бланков», «ждём разъяснений» и т.д., то он для подачи в суд не годится, — нужно, в таком случае, писать повторное заявление в МС.
На этом этапе нужен обязательно грамотный адвокат, желательно имеющий опыт подобных дел. Потому что, хотя и имеем положительное решение Верховного Суда по типовому делу, на практике не всё так просто — масса всевозможных юридических зацепок, чтобы затянуть дело, не дать ему ход, а то и отказать уже в зале Суда, что не раз было — поэтому только с опытным адвокатом…
Кроме заявления и отказа (электронных копий, оригиналы оставляем себе), и ещё приобщить к делу копию свидетельства о рождении ребёнка и копию паспорта родителей (-ля).
Для чего вводятся в дело родители? — во-первых, чтобы была льгота по госпошлине, во-вторых, чтобы если дойдёт дело до полноценного суда, чтобы со стороны истца могли выступить в зале заседании взрослые, вместо ребёнка…

2. В университете, перед получением диплома, требуют подписать письмо следующего содержания:
«Ознайомлена, що обробка персональних даних, передбачених для вступу на навчання та отримання освітніх послуг, в тому числі в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, а також інформації, що стосується участі в конкурсному відборі для інформування громадськості про перебіг вступної кампанії до закладів освіти, здійснюється відповідно до законодавства про захист персональних даних».
Нет номера, паспорт старый бумажный, согласия на обработку персональных данных нигде не давали. Можно ли подписывать предлагаемое письмо?
Ответ: Адвокат Лалагута Н.В.: «не нужно подписывать такое. Само по себе понятие «обробка» предусматривает передачу данных третьим лицам. Все , что связано с основной их деятельностью — не требует нашего согласия».

Предлагаем ответить на предлагаемое письмо следующим заявлением:

Кому:____________________________
_________________________________
_________________________________

від______________________________
_________________________________
_________________________________
тел._____________________________

Заява

На Вашу вимогу підписати листа, в якому Ви пропонуєте погодитися з тим, що обробка персональних даних, передбачених для вступу на навчання та отримання освітніх послуг, в тому числі в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, проводиться, згідно до законодавства, повідомляю наступне:

Нормою прямої дії, згідно з ч.2 ст.32 Конституції України, є не допущення збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди. Термін «згода» відповідно до ст.2 Закону України «Про захист персональних даних» означає «добровільне волевиявлення особи за умови її поінформованості».

Згода — не обов’язковість. Згода — це ДОБРОВІЛЬНЕ волевиявлення людини. Людина має право дати згоду чи відмовити. Закони правової, вільної держави, якою відповідно до ст.1, 2 Конституції є Україна, не передбачають зобов’язання в наданні згоди громадянином на збір та обробку своїх персональних даних. Відповідно до Конституції України, «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод» (ст.22). Отже, заборона на збір та обробку персональних не може звужувати моє право на здобуття освіти.

Закон не обмежує право на обробку персональних даних лише згодою суб’єкта персональних даних. Відповідно до частини п’ятої статті 6 Закону обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб’єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством.
Підстави для обробки персональних даних визначенні статтею 11 Закону. Згода суб’єкта персональних даних є лише однією із підстав для обробки. За наявності підстав, передбачених пунктами 2-6 частини першої статті 11 Закону, обробка персональних даних здійснюється без згоди суб’єкта персональних даних. Так, пунктом 2 частини першої статті 11 Закону передбачено, що дозвіл на обробку персональних даних, наданий володільцю персональних даних відповідно до закону виключно для здійснення його повноважень, є самостійною підставою для обробки персональних даних, та не потребує отримання окремої формальної згоди від суб’єкта персональних даних на здійснення такої обробки.

П.15 «Роз’яснень Уповноваженого Верховної Ради з прав людини до Типового порядку обробки персональних даних» від 08.01.2014 «Окремі питання, на які слід звернути увагу володільців при здійсненні обробки персональних даних на підставі згоди особи», чітко визначає: «15. Також не можна обумовлювати реалізацію законодавчо встановлених прав наданням особою згоди на обробку її персональних даних».

Підкреслюю законодавчо закріплену можливість обробки персональних даних відповідальними особами як за згодою особи, так і в рамках законодавства без такої згоди.
Також довожу до Вашого відома, що право громадян України на альтернативну форму обліку без присвоєння цифрового ідентифікатора, без згоди на обробку персональних даних, підтверджене найвищим судовим органом Держави – Великою Палатою Верховного Суду – у Постанові від 19 вересня 2018 р. по зразковій справі №806/3265/17.
Користуючись законним правом на добровільне волевиявлення у вирішенні питання щодо обробки персональних даних, гарантованим статтею 32 Конституції України, заявляю, що не даю згоду на збір і обробку персональних даних.
З огляду на зазначене, на підставі наведених у заяві норм Конституції України, законів України, Постанови Великої Палати Верховного Суду від 19 вересня 2018 року у зразковій справі №806/3265/17, прошу видати мені диплом про вищу освіту без згоди на обробку персональних даних.

Мої персональні дані є моєю немайновою власністю, якою я володію, користуюсь і вільно розпоряджаюсь. Передача прав на свою власність іншим особам у формі підписаної згоди на обробку персональних даних є відчуженням власності, фактичною втратою права володіти, користуватись та розпоряджатись усіма моїми персональними даними як зараз, так і в майбутньому, на що я своєї згоди не даю.
Невиконання Вами вимог законодавства є порушенням Конституції України, Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та чинного законодавства України.
Залишаю за собою право за захистом порушених прав звернутися до Уповноваженого ВРУ з прав людини для проведення перевірки та відповідного реагування в рамках Адміністративного кодексу України.

З повагою,

Дата ________________________

Підпис_______________________  ПІБ __________________________________________

Реклама